Or - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Or Kelime Kökeni

Ad çukur Ad hendek Çağ Hendek, şehir ve kale viranesi Çağ yokuş. Aşa veya Fra (kimya, elementler) altın İng veya, ya da İng aksi takdirde, yoksa İsk veya Ad (kimya, elementler) altın

Tarihte En Eski Kaynak

Türk Dil Kurumu, TDK (1940 - ~)

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

Ad sözcük, Ad halinde çukur anlamına gelir. Ad dilinden alınan or kelimesi hendek anlamındadır. Çağatayca sözcük, Ad halinde Hendek, şehir ve kale viranesi anlamına gelir. Çağatayca dilinden alınan or kelimesi yokuş. anlamındadır. Aşağı Almanca sözcük, Bağlaç halinde veya anlamına gelir. Fransızca sözcük, Ad halinde (kimya, elementler) altın anlamına gelir. İngilizce sözcük, Bağlaç halinde veya, ya da anlamına gelir. İngilizce dilinden alınan or kelimesi aksi takdirde, yoksa anlamındadır. İskoçça sözcük, Bağlaç halinde veya anlamına gelir. Ad sözcük, Ad halinde (kimya, elementler) altın anlamına gelir.

Etiketler: Ad, Ad, Çağatayca, Çağatayca, Aşağı Almanca, Fransızca, İngilizce, İngilizce, İskoçça, kategori veya etiketlerine bağlıdır.

Alakalı Kelimeler

Rastgele Kelime
Önceki Kelime
Sonraki Kelime

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.