Mizanpaj

Fr mise en page "sayfaya koyma", gazetede sayfa düzeni § Fr mise koyma (Fr mettre, mis- koymak << Lat mittere, miss- göndermek ) Lat page sayfa  mesaj

Tarihte En Eski Kaynak

[ c (1939) : bu ters görüşün yarı Frenkçe ve yarı Arabca bir sürü tabiri de vardır: "dinamik bir mizanpaj", "sansasyonel bir serlevha", "canlı bir polemik" ]

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

Fransızca mise en page ""sayfaya koyma", gazetede sayfa düzeni" deyiminden alıntıdır. Fransızca deyim Fransızca mise "koyma" (NOT: Bu sözcük Fransızca mettre, mis- "koymak" fiilinden türetilmiştir. Fransızca fiil Latince mittere, miss- "göndermek" fiilinden evrilmiştir. ) ve Latince page "sayfa" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için mesaj maddesine bakınız.

Ek Bilgi

Biçiminden ötürü.

Kelime Telaffuzu

Mizanpaj kelimesiniz telaffuz edilişini Telaffuz sözlüğünden dinleyebilirsiniz, Mizanpaj nasıl telaffuz edilir? Öğrenmek ve dinlemek için oynat ikonuna basın.

Bu kelime telaffuzunu TRT Telaffuz sözlüğü sağlamaktadır.

Etiketler: Alıntı, Fransızca , Bileşik kelime, Türeme, Ses evrimi, Klasik Latince, Bileşik kelimenin devamı kategori veya etiketlerine bağlıdır. Mizanpaj ne demek?

Mobil Uygulama

Uygulama marketlerindeki tamamen ücretsiz Etimoloji uygulamamızı indirebilirsiniz.

App StoreGoogle Play