Mai - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Mai Kelime Kökeni

Tür (renkler, eskimiş) mavi Tür Arapça Ad (aile) anne Ad (aylar) mayıs Ad (aylar) mayıs Fra (aylar) mayıs Ad (organik bileşikler, yiyecekler, yağlar) yağ Ad (zaman) yarın Ad (zaman) yarın

Tarihte En Eski Kaynak

Türk Dil Kurumu, TDK (1940 - ~)

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

Türkçe sözcük, Ad halinde (renkler, eskimiş) mavi anlamına gelir. Türkçe dilinden alınan mai kelimesi Arapça anlamındadır. Ad sözcük, Ad halinde (aile) anne anlamına gelir. Ad sözcük, Ad halinde (aylar) mayıs anlamına gelir. Ad sözcük, Ad halinde (aylar) mayıs anlamına gelir. Fransızca sözcük, Ad halinde (aylar) mayıs anlamına gelir. Ad sözcük, Ad halinde (organik bileşikler, yiyecekler, yağlar) yağ anlamına gelir. Ad sözcük, Ad halinde (zaman) yarın anlamına gelir. Ad sözcük, Belirteç halinde (zaman) yarın anlamına gelir.

Kelime Telaffuzu

Mai kelimesiniz telaffuz edilişini Telaffuz sözlüğünden dinleyebilirsiniz, mai nasıl telaffuz edilir? Öğrenmek ve dinlemek için oynat ikonuna basın.

Bu kelime telaffuzunu TRT Telaffuz sözlüğü sağlamaktadır.

Etiketler: Türkçe, Türkçe, Ad, Ad, Ad, Fransızca, Ad, Ad, kategori veya etiketlerine bağlıdır.

Alakalı Kelimeler

Rastgele Kelime
Önceki Kelime
Sonraki Kelime

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.