E-mail - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

E-mail Kelime Kökeni

İng e-mail/email elektronik posta 1982. § İng electronic İng mail 1. çanta, özellikle yolcu veya posta çantası, 2. posta (EFr male [mod. malle] çanta, heybe Ger )  elektronik

Tarihte En Eski Kaynak

[ m (1995) : Kartvizitler kişiye özel olduğu için, telefon, faks ve email numaralarını karalamış olmamı yadırgamayacağınızı umuyorum. ]

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

İngilizce e-mail veya email "elektronik posta" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1982.) İngilizce sözcük İngilizce electronic ve İngilizce mail "1. çanta, özellikle yolcu veya posta çantası, 2. posta" sözcüklerinin bileşiğidir. (NOT: İngilizce sözcük Eski Fransızca male "çanta, heybe" sözcüğünden alıntıdır. Eski Fransızca sözcük Germence bir sözcükten alıntıdır. ) Daha fazla bilgi için elektronik maddesine bakınız.

Ek Açıklamalar

Karş. envelope (zarf).

Etiketler: İngilizce, İlk kullanım, Bileşik kelime, İngilizce, İngilizce, Eski Fransızca, Germence kategori veya etiketlerine bağlıdır.
Rastgele Kelime
Önceki Kelime
Sonraki Kelime

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.