İmplemantasyon - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

İmplemantasyon Kelime Kökeni

İng implementation hayata geçirme, gerçekleştirme İng implement gereç, edevat Lat implementum a.a. Lat implēre doldurmak, (koşulları) tamamlamak, yerine getirmek Lat in+1 plēre, plet- doldurmak  komple

Tarihte En Eski Kaynak

[ m (1996) ]

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

İngilizce implementation "hayata geçirme, gerçekleştirme" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce implement "gereç, edevat" sözcüğünden türetilmiştir. Bu sözcük Latince aynı anlama gelen implementum sözcüğünden alıntıdır. Latince sözcük Latince implēre "doldurmak, (koşulları) tamamlamak, yerine getirmek" fiilinden türetilmiştir. Latince fiil Latince plēre, plet- "doldurmak" fiilinden in+1 önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için komple maddesine bakınız.

Etiketler: İngilizce, Türeme, İngilizce, Klasik Latince, Türeme, Klasik Latince, Türeme, Klasik Latince kategori veya etiketlerine bağlıdır.
Rastgele Kelime
Önceki Kelime
Sonraki Kelime

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.