En - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

En Kelime Kökeni

Tür bir yüzeyde boy sayılan iki kenar arasındaki uzaklık, genişlik, boy, uzunluk karşıtı Tür En kolay iş yemek, çiğnemeden yutulmaz ve ve Ad yen (giysi kolu) Ad Eski Türkçe jäng Ad en Ad Eski Türkçe jäng Rak bir ve İsp içinde İsv bir Kar inmek Eyl inmek Rak bir

Tarihte En Eski Kaynak

Türk Dil Kurumu, TDK (1940 - ~)

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

Türkçe sözcük, Ad halinde bir yüzeyde boy sayılan iki kenar arasındaki uzaklık, genişlik, boy, uzunluk karşıtı anlamına gelir. Türkçe dilinden alınan en kelimesi En kolay iş yemek, çiğnemeden yutulmaz anlamındadır. sözcük, Bağlaç halinde ve anlamına gelir. sözcük, Bağlaç halinde ve anlamına gelir. Ad sözcük, Ad halinde yen (giysi kolu) anlamına gelir. Ad dilinden alınan en kelimesi Eski Türkçe jäng anlamındadır. Ad sözcük, Belirteç halinde en anlamına gelir. Ad dilinden alınan en kelimesi Eski Türkçe jäng anlamındadır. Rakam sözcük, Rakam halinde bir anlamına gelir. sözcük, Bağlaç halinde ve anlamına gelir. İspanyolca sözcük, Belirteç halinde içinde anlamına gelir. İsveççe sözcük, Rakam halinde bir anlamına gelir. Karaçay Balkarca sözcük, Eylem halinde inmek anlamına gelir. Eylem sözcük, Eylem halinde inmek anlamına gelir. Rakam sözcük, Rakam halinde bir anlamına gelir.

Kelime Telaffuzu

En kelimesiniz telaffuz edilişini Telaffuz sözlüğünden dinleyebilirsiniz, en nasıl telaffuz edilir? Öğrenmek ve dinlemek için oynat ikonuna basın.

Bu kelime telaffuzunu TRT Telaffuz sözlüğü sağlamaktadır.

Etiketler: Türkçe, Türkçe, Ad, Ad, Ad, Ad, Rakam, İspanyolca, İsveççe, Karaçay Balkarca, Eylem, kategori veya etiketlerine bağlıdır.

Alakalı Kelimeler

Rastgele Kelime
Önceki Kelime
Sonraki Kelime

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.