Update - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Update Kelime Kökeni

İng update güncelleme, özellikle bir bilgisayar yazılımının yeni versiyonunu kullanıma sokma İng up to date bugüne uyarlanmış, güncel § İng up ileri, yukarı (edat) İng date tarih (Lat datum "verildi", bir mektubun veya belgenin tanzim edildiği yer ve tarih için kullanılan deyim )  upload, data

Tarihte En Eski Kaynak

[ m (1996) : her gün değişen update müzik haberlerini alabilirsiniz ]

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

İngilizce update "güncelleme, özellikle bir bilgisayar yazılımının yeni versiyonunu kullanıma sokma" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce up to date "bugüne uyarlanmış, güncel" deyiminden türetilmiştir. Bu sözcük İngilizce up "ileri, yukarı (edat)" ve İngilizce date "tarih" sözcüklerinin bileşiğidir. (NOT: İngilizce sözcük Latince datum "'verildi', bir mektubun veya belgenin tanzim edildiği yer ve tarih için kullanılan deyim" sözcüğünden alıntıdır. ) Daha fazla bilgi için upload, data maddelerine bakınız.

Ek Açıklamalar

Eric Clapton'ın 1992 tarihli Unplugged albümü sayesinde yaygınlık kazanmıştır.

Etiketler: İngilizce, Türeme, İngilizce, Bileşik kelime, İngilizce, İngilizce, Klasik Latince kategori veya etiketlerine bağlıdır.
Rastgele Kelime
Önceki Kelime
Sonraki Kelime

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.