Upload - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Upload Kelime Kökeni

İng upload bir dosyayı yerel bilgisayardan internete yükleme § İng up yukarı (<< Ger *up a.a. << HAvr *(s)upo alt, alta, alttan (edat) ) İng load yükleme  sub+

Tarihte En Eski Kaynak

[ h (1999) : malın resmini seçecek veya yine Upload edeceksiniz ]

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

İngilizce upload "bir dosyayı yerel bilgisayardan internete yükleme" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce up "yukarı" (NOT: Bu sözcük Germence aynı anlama gelen yazılı örneği bulunmayan *up biçiminden evrilmiştir. Germence biçim Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *(s)upo "alt, alta, alttan (edat)" biçiminden evrilmiştir. ) ve İngilizce load "yükleme" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için sub+ maddesine bakınız.

Ek Açıklamalar

Eric Clapton'ın 1992 tarihli Unplugged albümü sayesinde yaygınlık kazanmıştır.

Etiketler: İngilizce, Bileşik kelime, İngilizce, Ses evrimi, Germence, Ses evrimi, Hintavrupa Anadili, İngilizce kategori veya etiketlerine bağlıdır.
Rastgele Kelime
Önceki Kelime
Sonraki Kelime

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.