Trip - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Trip Kelime Kökeni

İng trip 1. dolaşma, kısa gezi, 2. Amerikan argosunda halüsinojen madde kullanmak, gerçeklerden uzaklaşmak İng to trip belirli bir amacı olmaksızın yürümek, gezmek << Ger *trepan/*trempan ayakla basmak, yürümek  tramplen

Tarihte En Eski Kaynak

tripe girmek [ h (1999) ]

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

İngilizce trip "1. dolaşma, kısa gezi, 2. Amerikan argosunda halüsinojen madde kullanmak, gerçeklerden uzaklaşmak" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce to trip "belirli bir amacı olmaksızın yürümek, gezmek" fiilinden türetilmiştir. Bu sözcük Germence yazılı örneği bulunmayan *trepan veya *trempan "ayakla basmak, yürümek" biçiminden evrilmiştir. Daha fazla bilgi için tramplen maddesine bakınız.

Ek Açıklamalar

İngilizce sözcüğün ikinci anlamı 1960'larda acid trip (halüsinojen bir ilacın etkisiyle girilen hal) deyiminden türemiştir.

Etiketler: İngilizce, Türeme, İngilizce, Ses evrimi, Germence kategori veya etiketlerine bağlıdır.

Alakalı Kelimeler

Rastgele Kelime
Önceki Kelime
Sonraki Kelime

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.