Simülasyon

Fr/İng simulation "gibi yapma", benzeştirme, taklit etme Lat simulatio a.a. Lat simulare aynı biçimde olmak, taklit etmek, yalandan yapmak +tion Lat simul bir, beraber, aynı << HAvr *sem-1 a.a.  hem

Tarihte En Eski Kaynak

simülatör "bir oyun veya işlemi risksiz ortamda taklit eden program" [ Meydan-Larousse (1969) ]

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

Fransızca ve İngilizce simulation ""gibi yapma", benzeştirme, taklit etme" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince aynı anlama gelen simulatio sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince simulare "aynı biçimde olmak, taklit etmek, yalandan yapmak" fiilinden +tion sonekiyle türetilmiştir. Latince fiil Latince simul "bir, beraber, aynı" sözcüğünden türetilmiştir. Latince sözcük Hintavrupa Anadilinde aynı anlama gelen yazılı örneği bulunmayan *sem-1 biçiminden evrilmiştir. Daha fazla bilgi için hem maddesine bakınız.

Ek Bilgi

Maliye bakanlığı esnasında alınan tasarruf tedbirleri nedeniyle soyluların yağlıboya portreler yerine (daha ucuz olan) siluet çizimleriyle yetinmek zorunda kalmaları nedeniyle.

Etiketler: Alıntı, Fransızca ve İngilizce , Klasik Latince, Aynı anlamda, Türeme, Ses evrimi, Hintavrupa Anadili kategori veya etiketlerine bağlıdır. Simülasyon ne demek?

Mobil Uygulama

Uygulama marketlerindeki tamamen ücretsiz Etimoloji uygulamamızı indirebilirsiniz.

App StoreGoogle Play