Logo - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Logo Kelime Kökeni

İng logo İng logotype içiçe geçmiş harflerden oluşan özel hurufat kalıbı [esk.], marka § EYun lógos λόγος kelime EYun týpos τύπος damga, baskı  logos, tip

Tarihte En Eski Kaynak

"arma" [ TDK, Türkçe Sözlük, 9. Baskı (1998) ]

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

İngilizce logo sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce logotype "içiçe geçmiş harflerden oluşan özel hurufat kalıbı [esk.], marka" sözcüğünden türetilmiştir. Bu sözcük Eski Yunanca lógos λόγος z "kelime" ve Eski Yunanca týpos τύπος z "damga, baskı" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için logos, tip maddelerine bakınız.

Kelime Telaffuzu

Logo kelimesiniz telaffuz edilişini Telaffuz sözlüğünden dinleyebilirsiniz, logo nasıl telaffuz edilir? Öğrenmek ve dinlemek için oynat ikonuna basın.

Bu kelime telaffuzunu TRT Telaffuz sözlüğü sağlamaktadır.

Etiketler: İngilizce, Türeme, İngilizce, Bileşik kelime, Antik Yunanca, Antik Yunanca kategori veya etiketlerine bağlıdır.

Alakalı Kelimeler

Rastgele Kelime
Önceki Kelime
Sonraki Kelime

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.