Laedri - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Laedri Kelime Kökeni

Ar lā adrī لا أدرى "bilmemci", kuşkucu, skeptik § Ar لا değil Ar adrā أدرا [#dry] bilirim, biliyorum (geniş zaman eril 1ci tekil şahıs)  la+, dirayet

Tarihte En Eski Kaynak


Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

Arapça lā adrī لا أدرى z "'bilmemci', kuşkucu, skeptik" deyiminden alıntıdır. Arapça deyim Arapça لا z "değil" ve Arapça dry kökünden gelen adrā أدرا z "bilirim, biliyorum (geniş zaman eril 1ci tekil şahıs)" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için la+, dirayet maddelerine bakınız.

Kelime Telaffuzu

Laedri kelimesiniz telaffuz edilişini Telaffuz sözlüğünden dinleyebilirsiniz, laedri nasıl telaffuz edilir? Öğrenmek ve dinlemek için oynat ikonuna basın.

Bu kelime telaffuzunu TRT Telaffuz sözlüğü sağlamaktadır.

Ek Açıklamalar

Latince ladanum, Eski Yunanca ládanon biçimleri bir Sami dilinden alınmıştır. “Bir çam türü” anlamı Türkçeye özgü olup açıklanmaya muhtaçtır.

Etiketler: Arapça, Bileşik kelime, Arapça, Arapça, kategori veya etiketlerine bağlıdır.
Rastgele Kelime
Önceki Kelime
Sonraki Kelime

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.