İmplementasyon - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

İmplementasyon Kelime Kökeni

Fr implémentation İng implementation (bir karar veya sözleşmeyi) icra etme, gereğini yapma Lat implementum içini doldurma +tion Lat implere içini doldurmak +ment Lat in+1 plere doldurmak  komple

Tarihte En Eski Kaynak

[ m (1996) : UNIX, FTP SERVERS implementasyonu konusunda kuruluş ve sistem yönetimi ]

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

Fransızca implémentation veya İngilizce implementation "(bir karar veya sözleşmeyi) icra etme, gereğini yapma" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince implementum "içini doldurma" sözcüğünden +tion sonekiyle türetilmiştir. Latince sözcük Latince implere "içini doldurmak" sözcüğünden +ment sonekiyle türetilmiştir. Latince sözcük Latince plere "doldurmak" sözcüğünden in+1 önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için komple maddesine bakınız.

Etiketler: Fransızca, İngilizce, Türeme, Klasik Latince, bkz: Yabancı ekler, Türeme, Klasik Latince, bkz: Yabancı ekler, Türeme, Klasik Latince kategori veya etiketlerine bağlıdır.
Rastgele Kelime
Önceki Kelime
Sonraki Kelime

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.