E-mail

İng e-mail/email elektronik posta 1982. § İng electronic İng mail 1. çanta, özellikle yolcu veya posta çantası, 2. posta (EFr male [mod. malle] çanta, heybe Ger )  elektronik

Tarihte En Eski Kaynak

[ m (1995) : Kartvizitler kişiye özel olduğu için, telefon, faks ve email numaralarını karalamış olmamı yadırgamayacağınızı umuyorum. ]

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

İngilizce e-mail veya email "elektronik posta" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1982.) İngilizce sözcük İngilizce electronic ve İngilizce mail "1. çanta, özellikle yolcu veya posta çantası, 2. posta" sözcüklerinin bileşiğidir. (NOT: İngilizce sözcük Eski Fransızca male "çanta, heybe" sözcüğünden alıntıdır. Eski Fransızca sözcük Germence bir sözcükten alıntıdır. ) Daha fazla bilgi için elektronik maddesine bakınız.

Ek Bilgi

Karş. envelope (zarf).

Etiketler: Alıntı, İngilizce , İlk kullanım, Bileşik kelime, Bileşik kelimenin devamı, Eski Fransızca , Germence kategori veya etiketlerine bağlıdır.

Mobil Uygulama

Uygulama marketlerindeki tamamen ücretsiz Etimoloji uygulamamızı indirebilirsiniz.

App StoreGoogle Play