Aptal - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Aptal Kelime Kökeni

Tür zekâsı pek gelişmemiş, zekâdan mahrum kimse Tür Heceleme: ap·tal Tür zekâsı pek gelişmemiş, zekâdan mahrum Tür Heceleme: ap·tal Tür küçümseme ve azarlama bildiren bir seslenme sözü Tür Aptal! Senin yerini açıkça söyledim ben. - T. Buğra

Tarihte En Eski Kaynak

Türk Dil Kurumu, TDK (1940 - ~)

[1] Aptal bir gülüşle yüzüne bakıyorum. - Y. Z. Ortaç

[1] Aptal! Senin yerini açıkça söyledim ben. - T. Buğra

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

Türkçe sözcük, Ad halinde zekâsı pek gelişmemiş, zekâdan mahrum kimse anlamına gelir. Türkçe dilinden alınan aptal kelimesi Heceleme: ap·tal anlamındadır. Türkçe sözcük, Ön ad halinde zekâsı pek gelişmemiş, zekâdan mahrum anlamına gelir. Türkçe dilinden alınan aptal kelimesi Heceleme: ap·tal anlamındadır. Türkçe sözcük, Ünlem halinde küçümseme ve azarlama bildiren bir seslenme sözü anlamına gelir. Türkçe dilinden alınan aptal kelimesi Aptal! Senin yerini açıkça söyledim ben. - T. Buğra anlamındadır.

Etiketler: Türkçe, Türkçe, Türkçe, Türkçe, Türkçe, kategori veya etiketlerine bağlıdır.
Rastgele Kelime
Önceki Kelime
Sonraki Kelime

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.