Terminoloji

Fr terminologie terimler sistemi Alm terminologie 1786 C. G. Schutz, Alm. akademisyen. OLat terminus 1. mantıkta aralarında bir ilişki bulunan ögelerin her biri, 2. terim, deyim, ifade, ıstılah Lat terminus sınır  terminal, +loji

Tarihte En Eski Kaynak

[ c (1933) : pek can sıkıcı bir terminoloji tekrarları içinde kalıyorsunuz ]

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

Fransızca terminologie "terimler sistemi" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Almanca terminologie sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1786 C. G. Schutz, Alm. akademisyen.) Bu sözcük Geç Latince terminus "1. mantıkta aralarında bir ilişki bulunan ögelerin her biri, 2. terim, deyim, ifade, ıstılah" sözcüğünden türetilmiştir. Geç Latince sözcük Latince terminus "sınır" sözcüğü ile eş kökenlidir. Daha fazla bilgi için terminal, +loji maddelerine bakınız.

Ek Bilgi

Muhtemelen burnunu toprağa yakın tuttuğu veya avı toprak kovuklarında izlemek için eğitildiği için.

Etiketler: Alıntı, Fransızca , Almanca , İlk kullanım, Türeme, Orta Latince, Eşkökenlilik, Klasik Latince kategori veya etiketlerine bağlıdır. Terminoloji ne demek?

Mobil Uygulama

Uygulama marketlerindeki tamamen ücretsiz Etimoloji uygulamamızı indirebilirsiniz.

App StoreGoogle Play