Sanzatu - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Sanzatu Kelime Kökeni

Fr sans atout kozsuz, iskambilde kozsuz oynanan el § Fr sans yoksunluk edatı, -siz (<< Lat sine a.a. ) Fr atout iskambilde koz (Fr à tout hepsine, hepsini Lat ad totum a.a. )  total

Tarihte En Eski Kaynak

[ c (1935) : salondan salona dolaşarak, iki fincan şekersiz çay, yahud ki iki sanzatu arasında ]

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

Fransızca sans atout "kozsuz, iskambilde kozsuz oynanan el" deyiminden alıntıdır. Fransızca deyim Fransızca sans "yoksunluk edatı, -siz" (NOT: Bu sözcük Latince aynı anlama gelen sine sözcüğünden evrilmiştir. ) ve Fransızca atout "iskambilde koz" sözcüklerinin bileşiğidir. (NOT: Fransızca sözcük Fransızca à tout "hepsine, hepsini" deyiminden türetilmiştir. Fransızca deyim Latince aynı anlama gelen ad totum deyiminden alıntıdır. ) Daha fazla bilgi için total maddesine bakınız.

Etiketler: Fransızca, Bileşik kelime, Fransızca, Ses evrimi, Klasik Latince, Fransızca, Türeme, Fransızca, Klasik Latince, kategori veya etiketlerine bağlıdır.
Rastgele Kelime
Önceki Kelime
Sonraki Kelime

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.