Nubuk - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Nubuk Kelime Kökeni

İng nubuck dış yüzü kumlanmış deri İng new buck yeni geyik (derisi) § İng new yeni (<< Ger *neuja- a.a. << HAvr *new-yo- a.a. ) İng buck geyik veya ceylanın erkeği  neo+

Tarihte En Eski Kaynak

[ m (1982) : burnu, yumuşacık nubuk deri ]

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

İngilizce nubuck "dış yüzü kumlanmış deri" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce new buck "yeni geyik (derisi)" deyiminden türetilmiştir. Bu sözcük İngilizce new "yeni" (NOT: İngilizce sözcük Germence aynı anlama gelen yazılı örneği bulunmayan *neuja- biçiminden evrilmiştir. Germence biçim Hintavrupa Anadilinde aynı anlama gelen yazılı örneği bulunmayan *new-yo- biçiminden evrilmiştir. ) ve İngilizce buck "geyik veya ceylanın erkeği" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için neo+ maddesine bakınız.

Etiketler: İngilizce, Türeme, İngilizce, Bileşik kelime, İngilizce, Ses evrimi, Germence, Ses evrimi, Hintavrupa Anadili, İngilizce kategori veya etiketlerine bağlıdır.
Rastgele Kelime
Önceki Kelime
Sonraki Kelime

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.