Lo - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Lo Kelime Kökeni

İta onu (eril) İta bunu (eril) İta Ünlü harfle ya da sc, sp, gn, pn, ps, x, z harfleriyle başlayan eril ve tekil isimlerin belirli tanımlılık edatıdır. (Ünlü harfle başlayan isimlerden önce l' şekilnde yazılır.) İta dev'essere lo studente dello scambio (bu takaslı öğrenci olmalı)

Tarihte En Eski Kaynak

Türk Dil Kurumu, TDK (1940 - ~)

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

İtalyanca sözcük, Adıl halinde onu (eril) anlamına gelir. İtalyanca dilinden alınan lo kelimesi bunu (eril) anlamındadır. İtalyanca sözcük, halinde Ünlü harfle ya da sc, sp, gn, pn, ps, x, z harfleriyle başlayan eril ve tekil isimlerin belirli tanımlılık edatıdır. (Ünlü harfle başlayan isimlerden önce l' şekilnde yazılır.) anlamına gelir. İtalyanca dilinden alınan lo kelimesi dev'essere lo studente dello scambio (bu takaslı öğrenci olmalı) anlamındadır.

Etiketler: İtalyanca, İtalyanca, İtalyanca, kategori veya etiketlerine bağlıdır.

Alakalı Kelimeler

Rastgele Kelime
Önceki Kelime
Sonraki Kelime

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.