Anşante - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Anşante Kelime Kökeni

Fr enchanté 1. sihirlenmiş, büyülenmiş, 2. "büyülendim", nazik tanışma sözü Fr enchanter büyülemek << Lat incantare 1. şarkı veya ilahi söylemek, 2. büyü yapmak Lat in+1 cantare şarkı söylemek  kanto

Tarihte En Eski Kaynak

[ m (1974) : Ya! dedi. Anşante! ]

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

Fransızca enchanté "1. sihirlenmiş, büyülenmiş, 2. 'büyülendim', nazik tanışma sözü" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca enchanter "büyülemek" fiilinden alıntıdır. Bu sözcük Latince incantare "1. şarkı veya ilahi söylemek, 2. büyü yapmak" fiilinden evrilmiştir. Latince fiil Latince cantare "şarkı söylemek" fiilinden in+1 önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için kanto maddesine bakınız.

Etiketler: Fransızca, Fransızca, Ses evrimi, Klasik Latince, Türeme, Klasik Latince kategori veya etiketlerine bağlıdır.
Rastgele Kelime
Önceki Kelime
Sonraki Kelime

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.