Çarliston

İng charleston 1. 1923"te James P. Johnson"ın bir bestesiyle üne kavuşan dans türü, 2. ABD Tarım Bakanlığı Tarımsal Araştırma Servisince geliştirilmiş bir sivri biber cinsi öz Charleston ABD Güney Carolina eyaletinde bir kent

Tarihte En Eski Kaynak

"bir dans" [ c (1930) : Cazbant çarliston çalmağa başlayınce salonu dolduran yüzlerce küçük çift çok büyük bir maharetle(...) ]
"bir tür biber" [ Meydan-Larousse (1969) ]

Önemli Not: Bu kaynak kayıtlara geçmiş ve bu kelimenin kullanıldığı yazılı ilk kaynaktır. Kullanımı daha öncesinde sözlü olarak veya günlük hayatta yaygın olabilir.

Kelime Kökeni

İngilizce charleston "1. 1923"te James P. Johnson"ın bir bestesiyle üne kavuşan dans türü, 2. ABD Tarım Bakanlığı Tarımsal Araştırma Servisince geliştirilmiş bir sivri biber cinsi" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Charleston "ABD Güney Carolina eyaletinde bir kent" özel adından türetilmiştir.

Ek Bilgi

İspanyolca sözcük İspanya Bağımsızlık Savaşı (1808-1814) sırasında kurulan Devrimci Komiteler (juntas revolucionarias) nedeniyle siyasi anlam kazanmış, 20. yüzyılda ise Latin Amerika"nın çeşitli ülkelerinde kurulan askeri ve sivil devrim komiteleri için kullanılmıştır.

Etiketler: Alıntı, İngilizce , Türeme, özel ad kategori veya etiketlerine bağlıdır. Çarliston ne demek?

Mobil Uygulama

Uygulama marketlerindeki tamamen ücretsiz Etimoloji uygulamamızı indirebilirsiniz.

App StoreGoogle Play