Wḥd - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Wḥd Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça wḥd kökünden gelen ittiḥād إتّحاد z "birlik, birleşme" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için vahdet maddesine bakınız.
Arapça wḥd kökünden gelen muttaḥid متّحد z "ittihat eden" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ittiḥād إتّحاد z "birlik olma, birleşme" sözcüğünün iftiˁāl vezni (VIII) failidir. Daha fazla bilgi için vahdet maddesine bakınız.
Arapça wḥd kökünden gelen tawḥīd توحيد z "birleştirme, bir kılma, birlik" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça waḥada "bir idi, tek idi" fiilinin tefˁîl vezni (II) masdarıdır. Daha fazla bilgi için vahdet maddesine bakınız.
Arapça wḥd kökünden gelen waḥdat وحدة z "bir olma, birlik" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça aḥad veya waḥīd أحد/وحيد z "bir, tek" sözcüğünün masdarıdır. (NOT: Bu sözcük Aramice/Süryanice aynı anlama gelen χad חד z sözcüğü ile eş kökenlidir. Aramice/Süryanice sözcük İbranice aynı anlama gelen ˀeχād אחד z sözcüğü ile eş kökenlidir. İbranice sözcük Akatça aynı anlama gelen ēdu sözcüğü ile eş kökenlidir. )
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.