Ubud - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Ubud Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça ˁbd kökünden gelen ˁubūdiyyat عبوديّة z "kulluk, kölelik" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ˁabada "kulluk etti, tapındı" sözcüğünün masdarıdır. Daha fazla bilgi için abd maddesine bakınız.
Arapça Abd kökünden gelen ˀabad أبد z "kalıcılık, sonsuzluk" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ˀubūd اوبود z "kalma, kalıcı olma" sözcüğü ile eş kökenlidir.
Farsça kahrubā كهربا z "'samankapan', fosilleşmiş reçineden oluşan ve yüne sürtününce elektriklenme özelliğine sahip olan sarı madde" sözcüğünden alıntıdır. Farsça sözcük Farsça kāh veya kah كاه/كه z "saman" ve Farsça rubā ربا z "kapan" sözcüklerinin bileşiğidir. (NOT: Farsça sözcük Farsça rubūdan, rubā ربودن, ربا z "kapmak, çalmak, zorla almak" fiilinden türetilmiştir. Farsça fiil Orta Farsça (Pehlevice veya Partça) rōp "zoralım, soygun" sözcüğü ile eş kökenlidir. Orta Farsça sözcük Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *reup- "kapmak, çalmak" kökünden türetilmiştir. )
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.