Thea - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Thea Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca amphithéatre "daire veya yarım daire şeklinde tiyatro" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince amphitheatrum "çift yanlı (tam daire veya oval) tiyatro" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Eski Yunanca théatron θέατρον z "tiyatro" sözcüğünden amphi+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için tiyatro maddesine bakınız.
İtalyanca teatro veya Fransızca théatre "sahne gösterisi" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince aynı anlama gelen theatrum sözcüğünden evrilmiştir. Latince sözcük Eski Yunanca théatron θέατρον z "seyir yeri, tiyatro" sözcüğünden alıntıdır. Yunanca sözcük Eski Yunanca theáomai θεάομαι z "seyretmek" fiilinden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için teorem maddesine bakınız.
Fransızca théatral "tiyatrovari" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca théatre "tiyatro" sözcüğünden +alis sonekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için tiyatro maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.