Tepecik - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Tepecik Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca ve İngilizce sadece bileşiklerde görülen biblio+ "kitap" parçacığından alıntıdır. Fransızca parçacık Eski Yunanca byblíon veya biblíon βυβλίον/βιβλίον z "papirüs rulosu, kitap" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Eski Yunanca býblos veya bíblos βύβλος/βίβλος z "papirüs" sözcüğünden +ion sonekiyle türetilmiştir. Yunanca sözcük Eski Yunanca Byblos βυβλος z "papirüs ticaretiyle ünlü bir Fenike kenti, modern Cübeyl" özel adından türetilmiştir. Bu sözcük Fenike dilinde Gubla "'tepecik', papirüs ticaretiyle ünlü bir Fenike kenti, modern Cübeyl" özel adından türetilmiştir.
Latince tumulus "tümsek, höyük, tepecik" sözcüğünden alıntıdır. Latince sözcük Latince tumere "şişmek" fiilinin küçültme halisidir. Daha fazla bilgi için tümör maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 2 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.