Talia - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Talia Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca ve Venedikçe italien veya italiàn "İtalyan" özel adından alıntıdır. Daha fazla bilgi için italik maddesine bakınız.
Fransızca taille "kesim, özellikle giysi kesimi" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca tailler "kesmek" fiilinden türetilmiştir. Bu sözcük Geç Latince taliare fiilinden evrilmiştir. Daha fazla bilgi için dalya1 maddesine bakınız.
İtalyanca taglio "kesik, çentik" sözcüğünden alıntıdır. İtalyanca sözcük İtalyanca tagliare "kesmek" fiilinden türetilmiştir. Bu sözcük Geç Latince taliare "çelik aşısı yapmak, kesmek" fiilinden evrilmiştir.
Rusça Nataşa "bir kadın adı" özel adından alıntıdır. Bu sözcük Rusça aynı anlama gelen Natalia sözcüğünün küçültme halisidir. Bu sözcük Latince dies natalis "doğum günü, özellikle İsa'nın doğumu, noel" sözcüğünün dişil (müennes, feminine) halidir. Latince deyim Latince nasci, nat- "doğmak" fiilinden +alis sonekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için noel maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.