Sular - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Sular Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca isoler "yalıtmak, yalnızlaştırmak" fiilinden alıntıdır. Fransızca fiil İtalyanca isolare "kanal açarak bir yeri karadan koparmak, ada yapmak" fiilinden türetilmiştir. Bu sözcük Geç Latince aynı anlama gelen insulare fiilinden evrilmiştir. Geç Latince fiil Latince insula "ada" sözcüğünden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için insülin maddesine bakınız.
Osmanlıca sözcük, Romanizasyon halinde (C.: Abâb) Kuru ot. Taze ot. * Mer\'a, otlak, çayır. * Kavga etmek veya bir yerden gitmek için hazırlanmak. anlamına gelir. İngilizce sözcük, Ad halinde cezir; suların geri çekilmesi anlamına gelir. İngilizce dilinden alınan ebb kelimesi flow anlamındadır.
Türkçe dilinden alınan saf kelimesi Bütün garsonlar saf teşkil edip selama dururlardı. - E. E. Talu anlamındadır. Türkçe dilinden alınan saf kelimesi Hiçbir yerde buradakinden daha saf ve berrak sulara tesadüf etmedim. - H. S. Tanrıöver anlamındadır. Ad sözcük, Ad halinde som anlamına gelir. Karaçay Balkarca sözcük, Ad halinde sıra, saf anlamına gelir. Ad sözcük, Ad halinde saf, temiz, pak, pür, arı, duru, halis, yalın anlamına gelir.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.