Stasis - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Stasis Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca ecstase "kendinden geçme, vecd, trans" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Eski Yunanca ékstasis έξτασις z "1. yer veya durum değiştirme, 2. kendinden geçme, vecd, trans" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Eski Yunanca eksístēmi, eksta- εξίστημι, εξτα- z "1. yer veya durum değiştirmek, 2. bilincini yitirmek" fiilinden +sis sonekiyle türetilmiştir. Yunanca fiil Eski Yunanca ʰístēmi, stā- ἵ̔στημι, στα- z "durmak" fiilinden ek+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için statik maddesine bakınız.
Fransızca métastase "kanserin vücutta başka bir yere sıçraması" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Eski Yunanca metastásis μεταστάσις z "durum değiştirme" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Eski Yunanca ʰístēmi, stā- ἵστημι, στα- z "durmak" fiilinden +sis sonekiyle meta+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için statik maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 2 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.