Spice - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Spice Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca perspectif "1. bakış açısı, 2. resimde derinlik etkisi yaratma sanatı" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince perspectivus "bakışa ilişkin, bakışsal" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince perspicere, perspect- "(boydan boya veya derinlemesine) bakmak" fiilinden türetilmiştir. Latince fiil Latince specere, spect- "gözlemek, bakmak" fiilinden per+1 önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için spekülasyon maddesine bakınız.
Latince prospectus "'ön-bakış', tanıtım yazısı" sözcüğünden alıntıdır. Latince sözcük Latince prospicere, prospect- "öne bakmak" fiilinden türetilmiştir. Bu sözcük Latince specere, spect- "bakmak, gözlemek" fiilinden pro+1 önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için spekülasyon maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 2 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.