Safh - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Safh Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça ṣfḥ kökünden gelen ṣafḥat صفحة z "düzlem, düzey, tabaka, kitap sayfası" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ṣafḥ صفح z "yayma, düzleme" sözcüğünün ismi merresidir.
Arapça ṣafaḥāt صفحات z "düzeyler, düzlemler, sayfalar, safhalar" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ṣfḥ kökünden gelen ṣafḥat صفحة z sözcüğünün çoğuludur. Daha fazla bilgi için safha maddesine bakınız.
Fransızca superlatif veya İngilizce superlative "gramerde sıfat veya zarfın abartı hali, en çok, had safhada" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince superlativus sözcüğünden alıntıdır. Latince sözcük Latince superlatus "üste-taşınmış" sözcüğünden türetilmiştir. Latince sözcük Latince ferre, latus "getirmek, taşımak" fiilinden super+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için relatif maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.