S̠wb - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

S̠wb Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça as̠wāb أثواب z "giyinilen şeyler, giysi" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça s̠wb kökünden gelen s̠awb ثوب z "kumaş, bez, tek parça kumaştan oluşan dikişsiz entari veya toga gibi giysi" sözcüğünün çoğuludur. Daha fazla bilgi için sevap maddesine bakınız.
Arapça bi mas̠ābati بمثابت z "bir şeyle aynı nitelikte, eş koordinatlı" deyiminden alıntıdır. Arapça deyim Arapça s̠wb kökünden gelen mas̠ābat مثابة z "dönülen yer, referans noktası, merci" sözcüğünden türetilmiştir. Bu sözcük Arapça s̠awb ثوب z "dönme, geri gelme" sözcüğünün ismi zaman ve mekânıdır.
Arapça s̠wb kökünden gelen s̠awāb ثواب z "İslam hukukunda iyiliğin ödülü" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça s̠awb ثوب z "dönme, geri gelme" sözcüğünün masdarıdır.
Arapça twb kökünden gelen tawbat توبة z "tövbe etme, pişmanlık duyma" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Aramice/Süryanice tawbā תובא z "dönme, özellikle günahtan vazgeçme, tövbe etme" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Aramice/Süryanice #twb תוב z "dönme, geri gelme" kökünden türetilmiştir. Aramice/Süryanice kök Arapça #s̠wb kökü ile eş kökenlidir.
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.