Rose - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Rose Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca hétérosexuel "diğer cinse eğilimli olan" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Eski Yunanca ʰéteros ἑτερος z "başka, ayrı" ve Latince sexus "cinsiyet" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için hetero+, seks maddelerine bakınız.
İngilizce kerosene "bir petrol ürünü" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Eski Yunanca kērós κηρός z "balmumu" sözcüğünden türetilmiştir.
Fransızca carroserie "1. at arabası imalathanesi, 2. otomobil veya at arabasının dış kasası" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca carrosse "bir tür at arabası" sözcüğünden türetilmiştir. Bu sözcük İtalyanca aynı anlama gelen carrozza sözcüğünden alıntıdır. İtalyanca sözcük İtalyanca carro "araba" sözcüğünden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için kargo maddesine bakınız.
Fransızca crochet "çengel, çengelli tığ, çengelli yumruk" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca croc "çengel" sözcüğünün küçültme halisidir. Bu sözcük Germence aynı anlama gelen yazılı örneği bulunmayan *krak-, krôk sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için kramp maddesine bakınız.
Fransızca microcéphale "küçük kafalı" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için mikro+, +sefal maddelerine bakınız.
Fransızca procedure "süreç" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca procéder "sürmek, devam etmek, ilerlemek" fiilinden türetilmiştir. Bu sözcük Latince procedere, process- "ileri gitmek" fiilinden alıntıdır. Latince fiil Latince cedere, cess- "gitmek" fiilinden pro+1 önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için aksesuar maddesine bakınız.
Fransızca procès veya İngilizce process "süreç" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince processus "gidişat, süren şey" sözcüğünden alıntıdır. Latince sözcük Latince cedere, cess- "gitmek" fiilinden pro+1 önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için prosedür maddesine bakınız.
İngilizce metrosexual "eşcinsellere özgü stil ve cazibe anlayışına sahip kentli heteroseksüel erkek (1994)" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce metropolitan heterosexual deyiminden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için metropol, seks maddelerine bakınız.

Notice: Undefined variable: kac_tanim_arama in /var/www/www.etimolojiturkce.com/htdocs/search.php on line 110
Bu arama sonucu toplam 8 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.