Radd - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Radd Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça rdd kökünden gelen rāddat رادّة z "dönüş, bir işten elde edilen kâr, getiri" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça radd "geri çevirme" sözcüğünün fail dişil (müennes, feminine) halidir. Daha fazla bilgi için ret maddesine bakınız.
Arapça rdd kökünden gelen istirdād إسترداد z "geri isteme, geri alma" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça radda ردّ z "geri çevirdi" fiilinin istifˁāl vezni (X) masdarıdır. Daha fazla bilgi için ret maddesine bakınız.
Arapça rdd kökünden gelen mutaraddid متردّد z "tereddüt eden" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça taraddud تردّد z "gidip gelme, yankılanma, kararsız kalma" sözcüğünün tefeˁˁul vezni (V) failidir. Daha fazla bilgi için tereddüt maddesine bakınız.
Arapça rdd kökünden gelen radd ردّ z "geri çevirme, geri gönderme, geri sürme, iade etme, reddetme" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça radda ردّ z "geri çevirdi" fiilinin masdarıdır.
Arapça rdy kökünden gelen taraddī تردّى z "düşme, devrilme, yüksek bir yerden düşüp ölme" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça radā "düşme, dağdan düşüp ölme, taşla kemiklerini kırma" fiilinin tefeˁˁul vezni (V) masdarıdır.
Arapça rdd kökünden gelen taraddud تردّد z "gidip gelme, gelgit, kararsız kalma" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça radd "geri gelme" sözcüğünün tefeˁˁul vezni (V) masdarıdır. Daha fazla bilgi için ret maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 7 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.