Note - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Note Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca aynı anlama gelen notaire sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince notārius "Roma hukukunda yazman, zabıt kâtibi" sözcüğünden evrilmiştir. Bu sözcük Latince notāre "yazmak, not etmek, hatırlatıcı işaret koymak" fiilinden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için not maddesine bakınız.
İngilizce notebook "1. not defteri, 2. not defteri boyutunda bilgisayar" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için not, buklet maddelerine bakınız.
Fransızca bloc-notes "not almaya yarayan kâğıt bloku" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için blok, not maddelerine bakınız.
Fransızca ve İngilizce note "1. işaret, alamet, iz, 'dikkat et' anlamına gelen işaret, hatırlatma yazısı, 2. müzikte nota" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince aynı anlama gelen nota sözcüğünden evrilmiştir. Bu sözcük Latince gnoscere, not- "bilmek, tanımak" fiilinden türetilmiştir. Latince fiil Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *gnō- "bilmek" biçiminden evrilmiştir.
Fransızca note "1. işaret, alamet, iz, hatırlatma yazısı, 2. müzik işareti" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince aynı anlama gelen nota sözcüğünden evrilmiştir. Daha fazla bilgi için not maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 6 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.