Lems - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Lems Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Türkçe kalem ve Farsça şōr شور z "iyi kullanan" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için kalem, silahşor maddelerine bakınız.
Yeni Latince argon "asal bir gaz" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1894 Lord Rayleigh & William Ramsay, İng kimyacılar.) Latince sözcük Eski Yunanca argós αργός z "tembel, eylemsiz, çalışmaz" sözcüğünden türetilmiştir. Bu sözcük Eski Yunanca érgon έργον z "iş" sözcüğünden an+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için erg maddesine bakınız.
Fransızca actuel "1. fiili, eylemli, 2. güncel" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Geç Latince actualis "fiili, eylemsel" sözcüğünden evrilmiştir. Bu sözcük Latince actus "fiil, eylem" sözcüğünden +alis sonekiyle türetilmiştir. Latince sözcük Latince agere, act- "eylemek" fiilinden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için aksiyon maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.