Laud - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Laud Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca claustrophobie "kapalı yer korkusu" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Yeni Latince claustrophobia sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1879 B. Ball, İng. hekim.) Bu sözcük Latince claustrum "kapalı yer" (NOT: Latince sözcük Latince claudere, claus- "kapatmak" fiilinden türetilmiştir. ) ve Eski Yunanca phóbos φόβος z "korku" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için kloz, fobi maddelerine bakınız.
Fransızca exclusif veya İngilizce exclusive "dışlayıcı, münhasır" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince excludere, exclus- "dışlamak, kapatıp dışarıda bırakmak" fiilinden türetilmiştir. Latince fiil Latince claudere, claus- "kapatmak" fiilinden ex+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için kloz maddesine bakınız.
Fransızca occlusion "tıkanma, kapanma" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince occlusio sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince occludere, occlus- "tıkamak, kapatmak" fiilinden +tion sonekiyle türetilmiştir. Latince fiil Latince claudere, claus- "kapatmak" fiilinden ob+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için kloz maddesine bakınız.
İngilizce clause "alt tümce, sözleşme maddesi" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Latince clausula "retorikte cümlenin kapanış bölümü, sözleşmenin son maddesi" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince claudere, claus- "kapatmak" fiilinin küçültme halisidir. Latince fiil Hintavrupa Anadilinde aynı anlama gelen yazılı örneği bulunmayan *klāu- biçiminden evrilmiştir. Daha fazla bilgi için kilit maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.