Koya - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Koya Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Eski Türkçe aynı anlama gelen koy sözcüğünden +Ak sonekiyle türetilmiştir. Eski Türkçe sözcük bir sözcükten alıntıdır. Daha fazla bilgi için koy maddesine bakınız.
Yeni Latince sequoia "Kaliforniya'da yetişen kızıl çam cinsi" sözcüğünden alıntıdır. Latince sözcük Sequoiah "Cherokee yazısını geliştiren kızılderili öğretmen ve düşünür (1760-1843)" özel adından türetilmiştir.
Arapça ẓhr kökünden gelen muẓāhir مظاهر z "biri lehine tavır koyan" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ẓahara "göründü, belirdi" fiilinin mufā'alat vezni (III) failidir. Daha fazla bilgi için zuhur maddesine bakınız.
Fransızca encaisseur "tahsildar, kasaya koyan" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca encaisser "kasaya koymak" fiilinden +or sonekiyle türetilmiştir. Bu sözcük Fransızca caisse "kasa" sözcüğünden in+1 önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için kasa maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.