Konular - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Konular Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

İtalyanca pacchetto veya Fransızca paquet "kâğıt veya benzeri bir zarfa konularak taşınan nesne" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Eski Fransızca pacque "torba, dağar" sözcüğünün küçültme halisidir.
Türkçe sözcük, Ad halinde Dürme işi, silindir biçiminde kıvırma. anlamına gelir. Türkçe dilinden alınan dürüm kelimesi (halk ağzı) İçine türlü katıklar konularak sarılmış yufka ekmeği ya da ince pide. anlamındadır.
Türkçe sözcük, Ad halinde Daha fazla tafsilata girmeyi bugün zararlı gördüğüm için bu konuda susacağım. - B. Felek anlamına gelir. Türkçe dilinden alınan konu kelimesi Öğretmenimizin verdiği konuları manzum yazardım. - Y. Z. Ortaç anlamındadır.
Türkçe sözcük, Ad halinde Parti tarafından önerilen genel konular ile ozanın duyduğu şey arasında çelişki olamaz. - N. F. Kısakürek anlamına gelir. Türkçe dilinden alınan parti kelimesi Yedi sekiz balyalık bir partiden bir buçuk, iki kilo tütün yürütüyordu. - N. Cumalı anlamındadır.
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.