Konşu - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Konşu Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

İtalyanca consolto veya Fransızca consultation "danışma, görüş alma" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince consulere, consult- "tetkik etmek, danışmak, müzakere etmek" fiilinden +tion sonekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için konsey maddesine bakınız.
Latince consul "'danışman', Roma Cumhuriyetinde en üst siyasi yönetici" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için konsey maddesine bakınız.
Orta Yunanca kónsolos κόνσολος z "Bizans ülkesindeki Ceneviz kolonilerinin yöneticilerine verilen unvan [xiii]" sözcüğünden alıntıdır. Yunanca sözcük İtalyanca aynı anlama gelen cònsole sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince consul "danışman, kent başkanı, Roma Cumhuriyetinin yöneticilerine verilen unvan" sözcüğünden evrilmiştir. Daha fazla bilgi için konsül maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.