Kfw - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Kfw Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça kfw kökünden gelen iktifāˀ إكتفاء z "yetinme, yeterli sayma" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça kafā كفا z "kifayet etti, yetti" fiilinin iftiˁāl vezni (VIII) masdarıdır. Daha fazla bilgi için kifayet maddesine bakınız.
Arapça kfw kökünden gelen kāfī كافي z "yeten, yeterli" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça kifāyat كفاية z "yetme" sözcüğünün failidir. Daha fazla bilgi için kifayet maddesine bakınız.
Arapça kfw kökünden gelen kifāyat كفاية z "yetme, yetişme, yardıma yetişme" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça kafā كفا z "yetti" fiilinin masdarıdır.
Arapça kfw kökünden gelen mukāfāͭ مكافاة z "1. bedel verme, karşılığını ödeme, ödül verme, 2. bedel, ödül" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça kafā كفا z "yetti" fiilinin mufā'alat vezni (III) masdarıdır. Daha fazla bilgi için kifayet maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.