Keşaf - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Keşaf Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça ks̠f kökünden gelen kas̠āfat كثافة z "yoğun olma, yoğunluk" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça kas̠ufa "yoğun idi" fiilinin masdarıdır.
Arapça ks̠f kökünden gelen kas̠īf كثيف z "yoğun" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için kesafet maddesine bakınız.
Arapça ks̠f kökünden gelen yazılı örneği bulunmayan *maks̠afat مكثفة z "kesifleştirici, yoğunlaştırıcı" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça kas̠āfa كثافة z "kesif olma, yoğunlaşma" fiilinin ismi zaman ve mekânıdır. Daha fazla bilgi için kesafet maddesine bakınız.
Arapça ks̠f kökünden gelen takās̠uf تكاثف z "yoğunlaşma" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça kas̠afa كثف z "yoğun idi" fiilinin tefāˁul vezni (VI) masdarıdır. Daha fazla bilgi için kesafet maddesine bakınız.
Arapça ks̠f kökünden gelen taks̠īf تكثيف z "yoğunlaştırma" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça kas̠āfat كثافة z "yoğun olma" sözcüğünün tefˁîl vezni (II) masdarıdır. Daha fazla bilgi için kesafet maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 5 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.