Körpü - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Körpü Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

İngilizce corpus "1. gövde, beden, 2. bir konudaki literatürün bütünü" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Latince corpus, corpor- "gövde, beden" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *kʷrep- "gövde, beden, görünüm" biçiminden evrilmiştir.
Fransızca anticorps "vücudun zararlı organizmalara karşı ürettiği madde" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca corps "vücut, gövde" sözcüğünden anti+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için korpus maddesine bakınız.
Fransızca corps diplomatique "diplomatik zümre" deyiminden alıntıdır. (NOT: Fransızca deyim Fransızca corps "vücut, beden" sözcüğünden türetilmiştir. Bu sözcük Latince corpus, corpor- "vücut, bünye" sözcüğünden evrilmiştir. ) Daha fazla bilgi için korpus, diplomat maddelerine bakınız.
Fransızca corporation "tüzel kişilik, cemiyet" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince corporatio "vücut verme, ete kemiğe büründürme" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince corpus, corpor- "vücut" sözcüğünden +tion sonekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için korpus maddesine bakınız.
Fransızca corset "gövde şeklinde kadın iç çamaşırı" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca corps "vücut, beden" sözcüğünün küçültme halisidir. Daha fazla bilgi için korpus maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 5 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.