İset - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

İset Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça ˁyş kökünden gelen maˁīşat معيشة z "yaşam, geçim" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ˁāşa عاش z "yaşadı, geçindi" fiilinin masdarıdır.
Arapça ˁayyāş عيّاش z "iyi (bolluk içinde) yaşayan kimse" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ˁyş kökünden gelen ˁāşa عاش z "yaşadı, geçindi" fiilinin meslek adıdır. Daha fazla bilgi için maişet maddesine bakınız.
Arapça ˁyş kökünden gelen iˁāşat إعاشة z "yaşatma, geçindirme, yiyecek ve içecek maddeleri" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ˁayş veya maˁīşat عيش/معيشة z "yaşama, geçinme" sözcüğünün ifˁāl vezni (IV) masdarıdır. Daha fazla bilgi için maişet maddesine bakınız.
Arapça ˁyş kökünden gelen maˁāş معاش z "yaşam, geçinme, geçim, birine geçinmesi için ödenen para" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için maişet maddesine bakınız.
Türkçe sözcük, Eylem halinde Bir işin doğru ve yönetime uygun olarak yapılıp yapılmadığınıincelemek, murakabe etmek, teftişetmek, anlamına gelir.
Bu arama sonucu toplam 5 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.