İnez - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

İnez Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca combinaison "1. ikili bileşim, 2. bir tür kadın iç çamaşırı" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için kombine maddesine bakınız.
Fransızca mitose "hücrenin bölünme yoluyla çoğalması, karyokinez" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Eski Yunanca mítos μίτος z "iplik, sicim" sözcüğünden türetilmiştir.
İngilizce pareo "eteklik olarak giyilen renkli kumaş örtü" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Tahiti dilinde aynı anlama gelen pareu sözcüğünden alıntıdır.
İngilizce taboo "nedeni bilinmeyen yasak" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1777 James Cook, İng. kâşif.) İngilizce sözcük Polinezya dillerinden Tonga dilinde tabu "ayrı, düzendışı, yasak" sözcüğünden alıntıdır.
İngilizce tattoo "dövme" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1769 James Cook, İng. kâşif.) İngilizce sözcük Tahiti dilinde tatau sözcüğünden alıntıdır.
Bu arama sonucu toplam 5 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.