İletiş - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

İletiş Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

İngilizce telecom sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce telecommunication "uzaktan iletişim sistemlerinin genel adı" sözcüğünün kısaltmasıdır. Bu sözcük Eski Yunanca têlos τῆλος z "uzak" ve Latince communicatio "haberleşme" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için tele+1, komünikasyon maddelerine bakınız.
Fransızca communication "1. bir bilgi veya yazıyı birine iletme, 2. iletişim" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca communiquer "bilgi veya yazıyı birine iletmek, paylaşmak" fiilinden +tion sonekiyle türetilmiştir. Bu sözcük Geç Latince communicare "birlikte iş yapmak, yardımlaşmak, alışveriş etmek" fiilinden türetilmiştir. Geç Latince fiil Latince commūnis "ortak, umumi, paylaşılan" sözcüğünden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için komün maddesine bakınız.
İngilizce buffer "1. tampon, çarpışma etkisini yumuşatan ara birim, 2. elektronik iletişimde ara depolama birimi" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce to buff "küt ve boğuk ses çıkarmak" ses yansımalı sözcüğünden türetilmiştir.
Türkçe dilinden alınan post kelimesi Belinde ince bir ceylan postu, sırtında ağaç liflerinden örülmüş kaba bir atkı vardı. - A. H. Müftüoğlu anlamındadır. Ad sözcük, Ad halinde (iletişim) posta anlamına gelir. İngilizce sözcük, Ad halinde (iletişim) posta anlamına gelir. İsveççe sözcük, Ad
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.