İade Etmek - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

İade Etmek Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca rembourser veya İngilizce reimburse "parasını iade etmek" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Fransızca embourser "ödemek" fiilinden re+ önekiyle türetilmiştir. Fransızca fiil Fransızca bourse "cüzdan, para kesesi" sözcüğünden in+1 önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için burs maddesine bakınız.
Fransızca rendement "verim, getiri, gelir" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca rendre "geri getirmek, iade etmek, ödemek" fiilinden +mentum sonekiyle türetilmiştir. Bu sözcük Latince reddere "geri vermek, gelir getirmek" fiilinden evrilmiştir. Latince fiil Latince dare, dat- "vermek" fiilinden re+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için data maddesine bakınız.
Fransızca réstitution "geri koyma, iade etme" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince restituere, restitut- "tekrar yerine koymak, eski haline iade etmek" fiilinden +tion sonekiyle türetilmiştir. Bu sözcük Latince statuere, statut- "durdurmak, dikmek, kurmak" fiilinden re+ önekiyle türetilmiştir. Latince fiil Latince status "durum, duruş" sözcüğünden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için statü1 maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.