Hylē - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Hylē Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca méthyle "kimyada bir molekül, CH3" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca méthylene "metil alkol, metanol" sözcüğünden türetilmiştir. (İlk kullanımı: 1834, Jean-Baptiste Dumas ve Eugene Peligot, Fr. kimyacı.) Bu sözcük Eski Yunanca methý μεθύ z "şarap" ve Eski Yunanca ʰýlē ὕλη z "ağaç, tahta" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için matiz, heyula maddelerine bakınız.
Fransızca staphylocoque "salkım şeklinde toplanan bakteri türü" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Eski Yunanca staphylē σταφυλη z "üzüm tanesi" ve Eski Yunanca kókkos κόκκος z "tane, tohum" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için kokina maddesine bakınız.
Fransızca éthyle sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Almanca aether "eter" veya Almanca aethyl "kimyada bir bileşik" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1834 Justus Liebig, Alm. kimyager.) Daha fazla bilgi için eter maddesine bakınız.
Fransızca chlorophyle "bitkilere yeşil rengini veren madde" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1818 Pelletier ve Caventou, Fr. kimyacı.) Fransızca sözcük Fransızca chlore "yeşil" ve Fransızca phýllon "yaprak" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için klor, filiz maddelerine bakınız.
Fransızca méthane "kimyada bir gaz" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca méthyle sözcüğünden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için metil maddesine bakınız.
İngilizce PET "bir tür plastik" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce polyethylene terephthalate sözcüğünün kısaltmasıdır.
Bu arama sonucu toplam 6 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.