Henry - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Henry Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca télépathie "'uzaktan algılama', duyu organları aracılığı olmaksızın algılama" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük İngilizce aynı anlama gelen telepathy sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1882 Henry Myers, İng. yazar.) Bu sözcük Eski Yunanca têlos τῆλος z "uzak" ve Eski Yunanca páthos πάθος z "his, duygu" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için tele+1, pato+ maddelerine bakınız.
İngilizce tyrannosaurus "bir tür dinozor" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1905 Henry Fairfield Osborn, Amer. doğabilimci.) İngilizce sözcük Eski Yunanca tyránnos τυράννος z "zorba" ve Eski Yunanca saúros σαύρος z "kertenkele" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için tiran, dinozor maddelerine bakınız.
İngilizce shrapnel "parça tesirli top mermisi" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: En erken 1806-12 İspanya Harbi'nde.) İngilizce sözcük Henry Shrapnel "İngiliz general (1761-1842)" özel adından türetilmiştir.
Martini-Henry "İngiliz ordusunda 1871'den itibaren kullanılan tek atışlı piyade tüfeği" ticari markasından alıntıdır. Bu sözcük Friedrich von Martini "İsviçre asıllı mühendis ve sanayici (1822-1897)" özel adından türetilmiştir.
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.