Gnosis - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Gnosis Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca diagnose "teşhis" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Eski Yunanca diágnōsis διάγνωσις z "ayırdetme, anlama, teşhis" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Eski Yunanca diagignōskō διαγιγνώσκω z "ayırdetmek, farketmek, teşhis etmek" fiilinden +sis sonekiyle türetilmiştir. Yunanca fiil Eski Yunanca gignōskō, gnō- γιγνώσκω, γνω- z "bilmek, anlamak, yargılamak" fiilinden dia+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için gnostik maddesine bakınız.
İngilizce prognosis "hastalığın seyrine ilişkin öngörü" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Eski Yunanca prógnōsis πρόγνωσις z "öngörme, önceden bilme" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Eski Yunanca gignōskō, gnō- "bilmek" fiilinden +sis sonekiyle pro+2 önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için gnostik maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 2 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.