Göründü - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Göründü Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça ẓhr kökünden gelen iẓhār إظهار z "görünür kılma, ortaya çıkarma" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ẓahara ظهر z "göründü, belirdi" fiilinin ifˁāl vezni (IV) masdarıdır. Daha fazla bilgi için zuhur maddesine bakınız.
Arapça ẓhr kökünden gelen muẓāharat مظاهرة z "biri lehine tavır koyma, öne çıkma, destekleme" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ẓahara ظهر z "belirdi, göründü" fiilinin mufā'alat vezni (III) masdarıdır. Daha fazla bilgi için zuhur maddesine bakınız.
Arapça ẓhr kökünden gelen muẓāhir مظاهر z "biri lehine tavır koyan" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ẓahara "göründü, belirdi" fiilinin mufā'alat vezni (III) failidir. Daha fazla bilgi için zuhur maddesine bakınız.
Arapça ẓrf kökünden gelen ẓarāfat ظرافة z "zariflik" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ẓarufa ظرُف z "zarif ve şık idi, göze hoş göründü" fiilinin masdarıdır. Daha fazla bilgi için zarf maddesine bakınız.
Arapça ẓrf kökünden gelen ẓarīf ظريف z "zarafet sahibi, yakışıklı" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ẓarufa ظرُف z "zarif ve şık idi, göze hoş göründü" fiilinin sıfatıdır. Bu sözcük Arapça ẓarf ظرف z "bir şeyin dış yüzü, kılıf" sözcüğünden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için zarf maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 5 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.